Iedvesmojošākie skolotāji atrasti!

5.oktobrī, Starptautiskajā skolotāju dienā “Zelta Zivtiņa” paziņoja Vislatvijas iniciatīvas “Iedvesmojošākais skolotājs” uzvarētājus, kuri balvā saņems viedtālruņus no kompānijas Huawei. Kopumā iniciatīvai tika pieteikti 155 skolotāji no visiem valsts reģioniem, visaktīvākajiem esot Vidzemes reģiona skolotāju audzēkņiem.  Visus iedvesmojošākos skolotājus raksturo ne vien labas attiecības ar skolēniem, draudzīgums un atklātība, bet mīlestība un degsme  pret savu darbu.

 

Par  ZZ iedvesmojošāko skolotāju Rīgas reģionā kļuva  Rīgas Mūzikas internātvidusskolas klavierspēles skolotāja Inese Više un  jaunās paaudzes sākumskolas skolotāja Rasa Ontužāne, kas pasniedz Rīgas 64.vidusskolā.  Inesi Viši tās audzēkņi raksturo kā ļoti iecietīgu un saprotošu skolotāju, kas atklāj audzēkņiem mūzikas pasauli un parāda to citādāku, skolotāju, kura  palīdz iemīlēt klavieres pat tiem, kuri ar šo instrumentu ir uz ''Jūs''. Savukārt Rasu Ontužāni bērni un viņu vecāki ir nominējuši pateicoties viņas  mīlestībai pret bērniem, kā arī degsmei un iztēlei, kas viņai palīdz gan skolotājas darbā, gan savās mākslinieces gaitās. Rasa  ir jaunās paaudzes skolotāja, kas vien trīs gadus atpakaļ ir uzņēmusi savā apgādībā 29 pirmklasniekus. Neskatoties uz savu neilgo pieredzi skolotājas profesijā, viņa ir spējusi aizkustināt ne vien bērnu, bet arī vecāku sirdis.

 

Aktīvākajā Vidzemes reģionā sīvā konkurencē iedvesmojošākā skolotāja goda titulu nopelnīja  Mālpils novada vidusskolas skolotāja Ilze Bērziņa un Jolanta Bardovska, latviešu valodas un literatūras pasniedzēja Ogres sākumskolā.  Jolantu 6.c klases skolēni dēvē ne vien par savu iedvesmu, bet arī par īstu feju: “Fejas burvju nūjiņa mūs iedvesmo ne tikai palīdzēt veciem ļaudīm, barojot vistas, kazas un aitas, kraujot malku un kopjot pagalmus, bet arī filmēties TV raidījumos, piedalīties radio pieci.lv tiešraidē skolas vestibilā un pat skolas koridorā baudīt The Sound Poets koncertu”. Savukārt Ilzi Bērziņu apbalvojumam ir pieteikuši bērnu vecāki, raksturojot klases audzinātāju kā sirsnīgu skolotāju, kas aug kopā ar bērniem un neapstājas pie sasniegtā, kas velta ikkatru savu laika sprīdi, lai būtu kopā ar jauniešiem – tā ir skolotāja pie kuras jaunieši nāk paši.

Par Kurzemes reģiona iedvesmojošāko skolotāju ir kļuvusi Talsu 2.vidusskolas matemātiskas skolotāja un klases audzinātāja Rasma Galniece un  Kuldīgas Centra vidusskolas 10.v klases audzinātāja un sporta stundu pasniedzēja Ieva Ņečiporuka, kuru skolēni uzskata par paraugu, kādai ir jāizskatās sievietei – skaistai, ļoti izsmalcinātai un gudrai. “Skolotāja mūsu klasi vienmēr iedrošina uz lietām, ko mums bail darīt, vienmēr pamāca pēc kādas izdarītas kļūdas,” par savu klases audzinātāju raksta skolēni. Tāpat arī Talsu 2.vidusskolas skolēni klases audzinātāju uzskata par labāko draudzeni: “Viņa pieņem mūs - savus audzināmos, tādus, kādi mēs esam - traki, nenopietni, spītīgi, dažreiz nepacietīgi, dažreiz nepaklausīgi, dažreiz neapmierināti - dažādi.”

Maija Ruskule un Ilze Rožinska saņēma visvairāk balsu no žūrijas un iedzīvotājiem Latgales reģionā.  Maija ir Daugavpils 12.vidusskolas sākumskolas skolotāja, kura ir pārmaiņu veicēja, ne tikai mācot, bet arī pašai nemitīgi mācoties un pilnveidojoties. Skolotāja pirmklasniekus vienmēr ir iedrošinājusi izaicinājumiem – izbraukāt Latviju ar “Pirmie soļiem basketbolā”, vai kopā ar vecākiem noorganizēt ārpusskolas aktivitāti ar Lazertagu.  Savukārt Preiļu Valsts ģimnāzijas mūzikas karaļvalsti vada labsirdīgā karaliene Ilze Rožinska, kura vada vokālo ansambli, kori, folkloras kopu “Rūtoj” un pasniedz mūzikas stundas. “Ilze mums liek neaizmirst par senlatviešu tradīcijām, katru gadu ejam ķekatās, kopā svinam vasaras saulgriežus ar tiem raksturīgajām ieražām. Šīs vērtības, iespējams, neviens cits mums nekad neiemācīs. Ilze ir skolotāja no matu galiņiem līdz papēžiem. Viņa mīl savu darbu,” par Ilze stāsta viņas skolniece.

Un, visbeidzot, par ZZ iedvesmojošākiem skolotājiem Zemgales reģionā kļūst  Jelgavas vidusskolas sporta skolotāja Anita Jegorova un  Jaunpils vidusskolas skolotājs Artūrs Zaremba.  Jaunpils vidusskolas skolotājs Artūrs ir ne vien iedvesmojošais klases audzinātājs, kas meiteņu klasei māca atbildības sajūtu, bet arī izcils sporta skolotājs un basketbola treneris  klubā ''Jaunpils''. Savukārt Anita Jegorova, kuru skolēni mēdz dēvēt par "Jegorušku",  jauniešiem ir palīdzējusi labāk izprast sevi un atklāt to dotības: “Skolotāja manī pamanīja ko tādu, ko es pati nekad nebūtu iedomājusies - pedagoga prasmes. Viņa palīdzēja, iedvesmoja, padalījās ar dzīves gudrībām un arī kādu stingrāku vārdu. Pašlaik esmu uzsākusi studijas pedagoģijā, vienmēr par piemēru atceroties savu sporta skolotāju,” stāsta nu jau Jelgavas vidusskolas absolvente.

Vislatvijas iniciatīvu “Iedvesmojošākais skolotājs” īstenojām sadarbībā ar telekomunikācijas kompāniju Huawei.  Ar visiem iniciatīvas ietvaros iesniegtajiem skolotāju stāstiem var iepazīties interneta vietnē: http://www.skolotajsiedvesmo.lv